KRATOM

Co je to kratom?

Kratom je drcený prášek pocházející z listů stromu, který se řadí mezi kávovníky. Můžeme o něm slyšet také pod názvem Mitragyna speciosa. Historie této rostliny sahá až do daleké Asie, kde se listy začali drtit na prášek, ze kterého se poté dělal například čaj. Jeho obliba v posledních letech vzrostla, hlavně díky jeho účinkům, o kterých lidé v Asii už dávno věděli.

Je kratom v České republice legální?

Kratom v České republice není schváleným výživovým doplňkem ani potravinou, prodává se pouze pro sběratelské účely. 

Jaké jsou druhy kratomu a jejich účinky?

Druhy kratomu jsou čtyři. Avšak nejvíce se mluví o bílém, zeleném a červeném. Čtvrtým druhem je kratom žlutý (někdy se o něm mluví jako o zlatém).

Kratom červený se nese ve znamení relaxu a odpočinku a žilky na jeho listech jsou červené barvy. Bílý druh je vyznačován zlepšením kognitivních funkcí a je velice často využíván sportovci, díky povzbuzujícím účinkům. To z něj dělá v podstatě opak kratomu červeného. A asi úplně nejoblíbenějším druhem je druh zelený. Tento druh je také využíván sportovci, ale například i při práci na PC atd. O kratomu žlutém se dá řící že je to něco mezi kratomem zeleným a bílým a často je spojován s dlouhodobou a náročnou prací. Dále lze kratom dělit ješte podle původu například na Borneo, Maeng da atd.

 

baner-1-1160px